fbpx

Олена Руба

“Хто хоче навчитися літати, той спочатку повинен навчитися стояти, бігати, лазити, навіть танцювати: не можна відразу навчитися високому польоту” Фрідріх Ніцше

Олена Руба

Чому Ви вирішили вивчати польську мову? Маючи польське коріння разом з батьками прийшли в Польський осередок в м. Київ. З цього почалося моє знайомство з Польщею і польською мовою. Побувавши в Польщі з групою українських дітей, мене відразу «втягнуло», я закохалася в цю мову. Далі багато разів була в Польщі не як турист, а на різних мовних і танцювальних курсах, на фольклорних зустрічах і фестивалях, в гостях у поляків, що дало мені можливість пізнати мою етнічну батьківщину “od podszewki”.

Ваші методи викладання? Навчаючи своїх студентів, я завжди намагаюся «заразити» їх своєю любов’ю і трепетним ставленням, тому завжди розповідаю всілякі історії з реального життя, різні мовні казуси, національні та регіональні особливості, дуже прискіпливо ставлюся до вимови і побудови речень «по-польськи», формуючи звичку думати польською, сформувавши тим самим звичку думати і говорити правильно.

Як виглядає ідеальний учень? Я дуже люблю, коли мої студенти розповідають мені про поїздки до Польщі, про переглянуті відео (навчальні, мультфільми або фільми) польською, про почуті пісні. І дуже приємно бачити палаючі з гордості очі, що люди все розуміють (а не тільки окремі слова або здогадуються про сенс сказаного з окремих слів або з контексту), можуть повторити або сказати щось мовою, яка зовсім недавно була для них далека.
Що потрібно робити студенту для того, щоб отримати кращі результати в навчанні? При всій майстерності педагога, результат буде слабким, якщо учень не пропустить через себе вивчений матеріал, не розбереться і не спробує, не прочитає сам. Тому я роблю великий акцент на виконання домашнього завдання.

Освіта

  • Київський педагогічний коледж

  • Національний педагогічний університет ім. Драгоманова
  • Полонійний інститут при Ягеллонському університеті (м.Краків)

Олена веде такі курси