fbpx

Курси у школі Oratio

Oratio – перша професійна, ліцензована школа польської мови в Україні.
Робота в Oratio ґрунтується на європейських принципах роботи та організації навчального процесу:

 • Гарантована якість результатів;
 • Доступність і відкритість;
 • Чесність і прозорість перед законом і людьми;
 • Клієнтоорієнтованість.

Ми вчимо студентів мови для вступу до польських ВНЗ, читаємо спеціалізовані курси (наприклад, Карта поляка), готуємо до сертифікаційних іспитів з польської (дізнатись більше про сертифікаційний іспит – тут).

Вивчення польської мови

Вивчення іноземної мови – справа благородна і завжди корисна. Часто до вивчення мови нас змушує необхідність: мова потрібна для роботи, навчання, ділових переговорів чи туристичних подорожей.

Але самостійно оволодіти мовою – непросте завдання. Нам може не вистачити самодисципліни і мотивації, саме тому ми приймаємо рішення піти на курси. Такі самі справи і з вивченням польської мови.

Курси польської мови – популярність росте не щодня, а щогодини

Ця споріднена мова стає усе популярнішою серед українців – через близьке і добре сусідство України із Республікою Польща і відносною відкритістю польського простору для українців. Таким чином, польська мова стає невід’ємною деталлю, що здатна допомоги українцеві влитися у польське середовище – поїхати для здобування вищої освіти, співробітничати з поляками, відкрити власний бізнес або подорожувати такою різною і такою живописною Польщею.

Надходить логічне рішення: записатися на курси польської мови. Цей шлях найбільш оптимальний для оволодіння мовою, оскільки:

 • Регулярні заняття забезпечать ефективне засвоєння польської мови
 • Ви вчитимете граматику від початків
 • У програмі підібрані найпотрібніші теми і словниковий запас до них
 • Матеріал викладається систематично і згідно зі стандартами
 • Ви будете чути живу польську мову і вправлятися у вимові
 • Багато додаткових матеріалів польською: преса, книги, аудіо, музика, фільми, програми і т.д.

Отже, польська мова на курсах засвоюється систематично й методично, на відміну від хаотичного вивчення мови з нуля у чужій країні. Фундамент – базові знання мови – визначають Ваш подальший успіх у її засвоєнні. Відповідно, якщо фундамент знання польської мови побудований ненадійно – слід очікувати проблем у спілкуванні.

Як обрати курси польської мови у Києві?

На сьогодні вибір мовних шкіл із вивчення польської мови у столиці досить широкий. Кожна з цих шкіл відрізняється своєю специфікою викладання, учбовими матеріалами, програмою навчання.

Але як не помилитися і не потрапити до неякісного закладу, де Вам тільки зашкодять, навчивши говорити польською неправильно?

Є певні фактори, які допоможуть зробити правильний вибір.

 1. У школі польської мови обов’язково має бути носій мови. Саме він може здійснити контроль знань решти викладачів-українців і показати Вам, як звучить жива, не книжна польська мова.
 2. Бажано, аби школа спеціалізувалася лише на польській мові, а не на безлічі мов одразу. Таке мовне розмаїття перетворює школу на концерн із вироблення різного роду продуктів – як-то кажуть, від ковбаси до літаків. У свою чергу, вузька спеціалізація гарантує якість підбору викладачів і концентрацію на польській мові і культурі.
 3. Учбові матеріали – теж важливе питання. Як не сумно, але сьогодні практично всі польські мовні курси використовують не ліцензований матеріал, тобто нелегальні копії польських підручників і зошитів. Їх якість від цього не надто страждає, але страждає етичний аспект європейських цінностей і самої польської сучасної культури, схильної до дотримання всіх прав, у тому числі авторських.
 4. Викладацький склад – це ті, з ким Ви будете працювати. Викладач повинен мати відповідну підготовку і володіти високим рівнем знання польської мови. Крім того, важливий його досвід викладання і підхід до студентів: вивчення мови має бути приємним і в жодному разі не створювати відчуття примусу.
 5. Наявність розмовних клубів – один із аргументів під час вибору курсів польської мови. На таких зустрічах із носієм мови Ви зможете поглибити знання, отримані на уроках, і повправлятися у мовленні й розумінні розмовної мови.
 6. Практичний аспект – місцезнаходження школи, вартість навчання, кількість і графік занять.
Рівень знання польської мови

A – Елементарне володіння

А1 – Рівень виживання / Poziom elementarny / Elementary

На рівні А1 людина розуміє базові вирази, що стосуються особистості і сім’ї, а також найближчого оточення, за умови, що їх вимовляють повільно і чітко. Людина розпізнає знайомі слова і прості речення в тексті; може зрозуміти інформацію на оголошеннях і вивісках. Може заповнити анкету з персональними даними, коротко описати себе та інших людей, розповісти про своє місце проживання, написати короткий текст.Спілкування іноземною мовою можливо у випадку, що співрозмовник готовий спрощувати вислів, повторювати свої слова повільніше, а також допомагати правильно висловити думки. Студент здатний задати питання на базові теми.

А2 – Предпороговий рівень/ Poziom wstępny / Pre-Intermediate

На рівні А2 людина розуміє найбільш поширені слова і вирази більшості важливих тем. Людина здатна зрозумітисуть коротких і чітких повідомлень і оголошень, може прочитати нескладні тексти, знайти необхідну інформацію в простих матеріалах, таких як приватні листи, реклама, меню і т.д .. Людина володіє іноземною мовою на рівні А2 здатний описати себе, свою сім’ю, трохи розповісти про життя та освіту; може скласти нескладний текст, такий як особистий лист, смс або замітка. В усному спілкуванні здатний підтримати розмову.

Рівень А2 вважається достатнім для отримання Карти поляка.

B – Самодостатнє володіння

В1 – Пороговий рівень / Poziom progowy / Intermediate

На рівні В1 людина вловлює суть більшості висловлювань на знайомі йому теми, такі як навчання, відпочинок, дозвілля та ін. Здатнийзрозуміти основну інформацію в радіо і телепередачах, якщо диктори говорять розбірливо і не дуже швидко. Майже повністю розуміє звичайні тексти на повсякденні теми. Студент здатний впоратися в більшості життєвих ситуацій, а також поговорити на знайомі або цікаві йому теми. Під час усного спілкування може грамотно будувати фрази, щоб описати події, власні плани, мрії, надії; описати причини і наслідки чого-небудь, переказати зміст книги або фільму. Здатний написати невеликий текст на знайому або цікаву тему, описати свої емоції та враження.

Рівень В1 є мінімально необхідним для навчання в університетах (крім медичних) Польщі польською мовою.

B2 – Пороговий продвинутий рівень / Poziom średni ogólny / Upper-Intermediate

На рівні В2 людина розуміє тривалі висловлювання, лекції та дискусії на знайомі теми; більшу частину новин і телепередач, що стосуються актуальних подій. Здатний дивитися фільми без перекладу і субтитрів, репортажі та статті, в яких присутні думки й аргументи, читати сучасну літературу. Може з легкістю спілкуватися з носієм мови, прийняти участь у дискусії ивідстоювати свої погляди; висловлюватися на безліч тем. Може написати зрозумілий точний текст на різні теми, представити аргументи за чи проти, написати звіт, есе або особистий лист.

C – Вільне володіння

C1 – Рівень професійного володіння / Poziom efektywnej biegłości językowej / Advanced

На рівні С1 людина розуміє будь-який різновид мови, як усну, так і на аудіо-відео записах. Може читати складні художні або технічні тексти. Здатний написати складний текст, звіт, статтю, рецензію з чіткою логічною структурою. Легко приймає участь у бесідах, дискусіях, круглих столах; використовує ідіоматичні і розмовні форми, здатний передати відтінки значень. У разі труднощів з підбором слова, може замінити його іншим так, що співрозмовник цього не помітить. Розуміє гру слів, гумор, іронію.

C2 – Рівень володіння досконало / Poziom zaawansowany / Proficiency

С2 Максимальний рівень володіння іноземною мовою. Людина може без помилок говорити на будь-яку тему, використовуючи складні граматичні конструкції, тематичну лексику, фразеологізми та ідіоми; читати будь-які тексти і твори незалежно від стилю і складності. Здатний правильно і структуровано писати будь-які тексти.

Рівень С2 потрібується для вступу до медичних університетів Польщі, а також в деяких професіях для працевлаштування.

На курси польської мови в Oratio – чому?

Причини прості й надійні.

 • Наша команда викладачів регулярно перевіряється носіями мови
 • Ми працюємо виключно із польською мовою: усе в Oratio присвячено польській мові і культурі
 • Ми використовуємо лише легальні учбові матеріали – оригінальні книги, зошити, посібники й аудіо записи, куплені у Польщі. На даний момент в Україні більше немає аналогів використання таких матеріалів.
 • Ми – єдина школа польської мови, сертифікована польським видавництвом Prolog, що видає найпопулярнішу серію підручників польської мови для іноземців Hurra po Polsku.
 • Набір оригінальних матеріалів – книгу, зошит і диски з аудіо записами – кожен студент отримує в ціні курсу.
 • Курс польської в Oratio – це комплексне навчання за оригінальними підручниками, додатковими матеріалами з Польщі (газетами, журналами, іграми, медіа-матеріалами)
 • Команда наших викладачів – це молоді спеціалісти, кращі випускники кафедри полоністики Інституту філології Національного університету ім. Тараса Шевченка, які пройшли стажування і мешкали у Польщі
 • Для наших студентів проводяться регулярні розмовні клуби із носієм мови, на яких ми обговорюємо цікаві актуальні теми, читаємо польську пресу або граємо у мовні ігри
 • Ціна за курс польської в Oratio – одна з найнижчих на ринку Києва. Ми прагнемо зробити польську мову близькою і доступною для кожного, хто хоче її вивчити
 • Місце, де проходять курси польської мови Oratio – дуже комфортне, ми знаходимося у самому центрі Києва, у його живописному старому місті, неподалік Золотих Воріт і близько до станції метро. До нас зручно і приємно добиратися.

Як виглядають курси польської мови в Oratio?

У школі польської мови Oratio склалися певні принципи роботи й традиції. Тож ми не відходимо від перевірених, дієвих способів навчання наших студентів.

 1. Кількість студентів у групі ніколи не перевищує 10 осіб, частіше коливається у межах 6-8 осіб. Це дозволяє викладачеві приділити належну увагу кожному студенту, присвятити йому час на занятті і після нього.
 2. Тривалість одного заняття – 100 хвилин, тобто 1 година 40 хвилин. За цей час ми встигаємо пройти матеріал за підручником, перевірити домашнє завдання і відвести частину уроку для цікавої додаткової інформації.
 3. Ми працюємо на основі Європейської системи мовної підготовки Common European Framework of Reference for Languages (CEFR), тобто навчаємо за рівнями знання мови – А1 (початковий), А2 (середній), В1 (комунікативний).
 4. Існують різні ступені інтенсивності занять – від 2 занять на тиждень до щоденного вивчення польської мови 5 разів на тиждень. Ви можете обрати темп навчання, виходячи зі своїх потреб.
 5. Графік занять в Oratio завжди зручний для наших студентів – це або післяобідній час, або вечірні години, або вихідний суботній день. Кожен може записатися на курс польської мови у найбільш зручний для себе час.
 6. Якщо Ви потребуєте особливого графіку занять – Ви можете піти на індивідуальні уроки польської мови і самостійно скласти свій графік відвідування.
 7. Після проходження кожного з рівнів студенти складають іспит – письмовий і усний, причому усна частина іспиту завжди приймається носієм мови. У разі успіху Ви отримуєте сертифікат про проходження курсу польської мови на певному рівні.
 8. Наші студенти безкоштовно беруть учать у щотижневих розмовних клубах в Oratio і завжди ходять туди із задоволенням, спілкуються із носієм мови і розвивають своє усне мовлення.
 9. Атмосфера для нас – на першому місці, тож якщо Ви стомились перед заняттям, можете напитися у нас кави із печивом і почитати польську оригінальну пресі або поспілкуватися із нашою командою.

Що потрібно, щоб розпочати курс польської мови в Oratio?

Щоб записатися на курси польської мови, Вам необхідно:

 1. Обрати потрібну інтенсивність занять і зручні для Вас дні
 2. Зв’язатися з нами і дізнатися про стан набору у групи. Набори груп проводяться регулярно, тож Ви напевне підберете для себе зручний час для старту
 3. Прийти на заняття, отримати підручник і розпочати навчання
 4. Мати бажання і мотивацію, щоб пройти приємний шлях із вивчення польської мови в Oratio від початку до кінця.

Вивчення польської

Спеціалізовані курси

Вибирайте свій ритм навчання

Комфорт

Оптимальне рішення для тих, у кого достатньо часу на вивчення польської мови

Кількість занять— 25

Тривалість кожного заняття— 100 хвилин (1 година 40 хвилин)

Інтенсивність — 2 раза на тиждень

Тривалість курсу— 3 місяці

Інтенсив

Ідеальний для тих, кому потрібно досягнути максимальних результатів у найкоротші терміни.

Кількість занять— 25

Тривалість кожного заняття— 100 хвилин (1 година 40 хвилин)

Інтенсивність — 3 рази на тиждень

Тривалість курсу— 2 місяці

Вихідного дня

Зручне рішення для тих, хто хоче вивчити польську мову без внесення коректур у напружений розклад робочого тижня.

Кількість занять— 25

Тривалість кожного заняття— 200 хвилин (3 година 20 хвилин)

Інтенсивність — 1 раза на тиждень (сб)

Тривалість курсу— 3 місяці