fbpx

Карта Поляка без польського коріння

Карта Поляка без польського коріння

Karta Polaka є документом, що підтверджує приналежність до польського народу. Її тримач має права відповідно до Закону про Карту Поляка, прийнятого Сеймом Польщі 7 вересня 2007.

Людина, яка має Карту Поляка:

 • може без оплати отримати довгострокову візу на багаторазовий перетин кордону Республіки Польща;
 • має право легального працевлаштування на території Республіки Польща без необхідності отримувати дозвіл на роботу;
 • може займатися підприємницькою діяльністю у Польщі на тих же умовах, що й польські громадяни;
 • може скористатися безкоштовною системою освіти в Польщі;
 • може в кризових ситуаціях отримувати в Польщі безкоштовну медичну допомогу на тих же умовах, що й польські громадяни;
 • може безкоштовно відвідувати державні музеї;
 • має право в першочерговому порядку отримати фінансові кошти, призначені на підтримку поляків за кордоном, з бюджету польської держави або з бюджету місцевого самоврядування на рівні гміни.

Основні кроки для того, щоб отримати Карту Поляка:

 1. Підготувати заяву для Консульства.
 2. Підготувати документи, які будуть служити як доказ приналежності заявника до польського народу.
 3. Домовитися про зустріч з консулом.
  Консул буде говорити тільки польською. Він проведе з Вами розмову на тему Польщі, її історії, культури, а також польських звичаїв і традицій, після чого Ви зможете підписати декларацію про приналежність заявника до польського народу. Приблизна тривалість розмови: 10-15 хвилин.

Хто може отримати Карту Поляка?

Відповідно до Закону Республіки Польща «Про Карту Поляка», який був прийнятий сеймом 7 вересня 2007 року, Карту Поляка може отримати:

 1. Особа, яка декларує власну приналежність до польського народу і відповідає таким вимогам:
  • знає польську мову хоча б на початковому рівні і вважає її своєю рідною мовою;
  • знає і культивує польські традиції та звичаї;
  • у присутності консула Республіки Польща або уповноваженій ним особі складе письмову декларацію про свою приналежність до польського народу;
  • надасть докази, що хоча б один з батьків (мати або батько, дід чи бабуся, або прадід і прабабуся (обоє)) були польської національності або мали польське громадянство.
 2. Особа, яка представить письмову довідку від польської або полонійної організації (польської організації в країнах Східної Європи) про свою активну участь у діяльності на благо польської мови та культури, або ж польського національного суспільства протягом періоду не менше трьох останніх років.

Карта поляка без польського коріння

Тож як отримати Карту Поляка, якщо у Вас немає польського коріння? Для початку поставте собі питання: «Чи потрібна мені Карта Поляка?» Багато хто вважає, що Карта Поляка дає лише переваги. Але насправді, подаючи заяву на отримання Карти Поляка, Ви заявляєте, що Ви належите до польського народу, Ваша національність – польська та Ваша рідна мова – польська. Тобто, теоретично, це можна назвати відмовою від Вашого громадянства на користь польського. Мабуть, тепер варто задати собі питання: «Чи я – поляк?»

Ви не подумайте, ми в жодному разі не відмовляємо Вас від отримання Карти Поляка, головне – щоб Ви розуміли усі сторони процедури, оскільки ми часто бачимо привілеї, але закриваємо очі на обов’язки.
Отримати Карту Поляка без польського коріння Ви можете пред’явивши письмову довідку від польської або полонійний організації (польської організації в країнах Східної Європи) про свою активну участь у діяльності на благо польської мови та культури. Це може бути активна участь або волонтерська робота в польських організаціях (наприклад, Польський інститут у Києві, Польський Дім в Києві, Спілка Поляків, Спілка Польських журналістів, підприємців і т.д.), яка регулярно велася протягом 3 років.
Не варто забувати, що для успішного проходження співбесіди необхідно знати польську мову на достатньому рівні, а також добре знати польську історію, культуру, географію і т.д.

Курси підготовки до одержання карти поляка

Школа польської мови та культури Oratio пропонує курс «Карта Поляка»», на якому проводиться начитка необхідної базової інформації про польську історію, географію, культуру, а також здійснюється допомога в правильному заповненні заяви.

Увага!

Ми не намагаємося обдурити консульство і «натаскати» людину, щоб вона могла зв’язати кілька слів. Ми пропонуємо комплексне навчання того, що повинна знати кожна людина, яка претендує на привілеї з боку польського уряду.

Oratio пропонує курс на Карту поляка виключно для своїх учнів, що закінчили рівень не нижче А1.

2 Коментарі

 • Катерина Опубліковано Червень 28, 2016 2:33 pm

  Добрий день! Я маю велике бажання отримати Карту Поляка. Зацікавлена в навчанні з початку вересня у вихідні дні. Чи буде група у цей період? Заздалегідь вдячна за відповідь.

  • Наталія Опубліковано Серпень 2, 2016 10:32 am

   Доброго дня, пані Катерино! Звичайно. Ви вже вивчали польську мову?

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Aкції!

Заходьте до нас в гості на YouTube
Заходьте до нас в гості на YouTube
ДЕТАЛЬНІШЕ
Книга в подарунок для кожного студента на курсі “Карта поляка”!
Книга в подарунок для кожного студента на курсі “Карта поляка”!
ДЕТАЛЬНІШЕ
Наша бібліотека – ваша бібліотека
Наша бібліотека – ваша бібліотека
ДЕТАЛЬНІШЕ

Відгуки про школу

Супер школа. І супер викладачі! Підхід індивідуальний до кожного. Цікаві заняття. Рекомендую всім!

Наталія (закінчила курси в 2015р, 25 років)

Закінчила курс А1. Продовжую далі навчатися у школі. Дуже приємна атмосфера у школі та на заняттях. Відвідую школу з великим задоволенням. Вчителі – професіонали.

Юлія (закінчила курси в 2015р, 27 років)

Дуже багато особистого досвіду і лайфхаків – і це круто! Атмосфера чудова, ходжу з задоволенням, ні на що не проміняю 😉

Учень школи (закінчив курси в 2015 році)

Дружня атмосфера, вчителі цікаво та зрозуміло пояснюють материал. Щотижневі розмовні клуби дуже допомагають у вивченні мови. Уроки проходять у цікавій, невимушеній формі.

Анна Скок (закінчила курси в 2015р, 18 років)

Залишилися дуже хороші враження, дуже задоволена курсом і викладачем. Продовжую навчання в школі. Всім рекомендую школу Oratio!

Учениця школи (закінчила курси в 2015 році)

У школі приємна, можна сказати сімейна атмосфера. Хороші викладачі. Підручники та робочі зошити входять у вартість курсів.

Ніна Черник
nofoto.jpg

Школа неймовірна, сюди хочеться приходити, колектив веселий и дружній. Тут завше панує сімейна атмосфера комфорту. Навчаюся з нуля и тішуся успіхамі. Приємні бонуси – книжки і зошити входять у вартість; кава / чай / печиво / водичка – безкоштовно. А ще – можливість спілкування з поляками!!!

Оля Марченко
nofoto.jpg

Обожнюю цю школу мови та культури. Приємні викладачі, гарна атмосфера. Вивчаю польську з нуля, і вже на А2.

Женя Литвинова

За теплу атмосферу та навчальні матеріали, а так само величезна подяка Вікторії Бойко – за якісне навчання та закладену основу у вивченні польської мови та культури.

Саша Палченко
nofoto.jpg

Школа Oratio відкрила для мене нову мову, нову культуру, нові можливості. Мої викладачі дуже професійні і відкриті. Кожен день коли приходжу в школу я із задоволенням можу поспілкуватися з будь-яким з педагогів польською мовою, і це круто! 🙂

Леша Чалієнко
nofoto.jpg

Залишилися дуже хороші враження, дуже задоволена курсом, і викладачем.

Учениця
nofoto.jpg

Раджу школу польської мови і культури Oratio – ґрунтовні знання з граматики, класний розмовний клуб з носієм мови і непростий екзамен. І так – будь-яку школу роблять викладачі: Pani Helena jest najlepszą nauczycielką! Dziękuję bardzo!

Лена Левчун
nofoto.jpg

Я закінчила курс А2 у викладачки Маташ Світлани, відчутно покращився мій рівень граматики, з радістю ходила на уроки, було завжди цікаво та інформативно.
Школа Ораціо допомагала мені у оформленні документів на вступ до Магістратури Варшавського університету, займалась документами Мартиненко Олена, дуже відповідальна та приємна людина, допомагала мені розібратись і всіх нюансах, завжди відповідала на мої незліченні дзвінки та смс:))) Дякую Школі Ораціо за знання та підтримку.

Юлія Літковіч
nofoto.jpg

Прекрасна школа з професійними викладачами.

Олег Ващенко
nofoto.jpg

Школа – супер! Заканчиваю курс А2. Помимо профессионализма преподавателей можно отметить дружную обстановку.

Роман Юзепольский
nofoto.jpg

Мені дуже подобається моя школа! Вже після першого відвідування вирішила, що залишуся тут до кінця!)) У школі дуже дружня атмосфера, ходжу на заняття як на свято! У суботу проходить розмовний клуб з носієм мови і його милою собачкою Оззі) Книги включені у вартість навчання, можна додатково брати журнали польською.

Ірина Музиченко

ЗАЛИШИТИ ВІДГУКВІДГУКИ ПРО ШКОЛУ