fbpx

Як вступити до польського ВНЗ

Як вступити до польського ВНЗ

З кожним роком все більше українців вирушає на навчання за кордон. Нерідко вибір падає на сусідню дружню Польщу. Польські ВНЗ завжди радо приймають українських студентів, пропонуючи їм широкий вибір ВНЗ і спеціальностей у різних куточках країни. Однак не варто забувати, що навчання в Європі вимагає певних зусиль.

Спробуємо розібратися, як вступити до польського ВНЗ успішно і легко.

Що потрібно, якщо на Вас чекає вступ до польського ВНЗ?

  1. знання польської мови
  2. прохідний бал атестата про закінчену середню освіту – вище середнього
  3. для творчих спеціальностей – портфоліо робіт або готовність продемонструвати свої таланти
  4. мінімальний пакет документів

Всі пункти вимагають належної уваги, а особливо перший – знання мови.

Підготовка до вступу в польський ВНЗ

Прийняття рішення про навчання за кордоном – питання не одного дня, і підготуватися до цього кроку треба ґрунтовно. Ви повинні задуматися над такими моментами:

  1. Яку спеціальність обрати?
  2. Який ВНЗ підійде за обраною спеціальністю? Державний або приватний?
  3. Чи маєте Ви привілеї для вступу? (Наприклад, Карта поляка або особливі досягнення в навчанні)
  4. Які кошти Ви можете виділити для оплати навчання і проживання?
  5. В якому місті Ви плануєте вчитися і жити?
  6. Як вивчити польську мову до початку навчання?

При розгляді цих питань можна самостійно вивчити ресурси в Інтернеті або ж звернутися до фахівців, які можуть розповісти, як вступити до польського ВНЗ.

Єдине, на що варто звернути особливу увагу – готуйтеся до вступу завчасно. Зокрема часу і зусиль вимагає вивчення польської мови.

Чому знання польської таке важливе для вступу до ВНЗ?

Як правило, наріжним каменем стає знання польської мови. Саме володіння мовою є ключовим для ВНЗ моментом при наборі студентів. З абітурієнтами проводиться співбесіда на знання польської, і за її результатами можна вступити в польський ВНЗ. А можна і не вступити.

Зазвичай польські навчальні заклади виставляють мінімальний необхідний рівень володіння польською – В1, тобто комунікативний. Це дозволить розуміти викладачів і адекватно брати участь у навчальному процесі, відповідати на семінарах і писати роботи польською.

Ви можете уникнути проходження співбесіди на знання мови, якщо у Вас є сертифікат володіння польською мовою на рівні В1, виданий Комісією польського Міністерства освіти. Така комісія кілька разів на рік приїжджає в різні країни, щоб прийняти іспит на такий сертифікат.

Чому враховуються бали атестату?

Чи вдасться українцям вступити в польський ВНЗ з поганими оцінками зі школи? Безсумнівно, в Польщі є навчальні заклади, які не звертають уваги на результати атестату. Такі ВНЗ, як правило, беруть майже всіх студентів без виключення, але по цьому можна судити про якість навчання у вищому навчальному закладі. Якщо говорити про відомі якісні ВНЗ Польщі – Вам буде треба показати достатню успішність атестату, особливо якщо Ви плануєте вступити в польський ВНЗ на рентабельну спеціальність і на бюджетній основі.

Як бути з документами?

Цей формальний момент вступу не може залишитися без уваги. Хоча пакет документів для вступу до Польщі небагато чим відрізняється від пакету для вступу до українських ВНЗ, є деякі нюанси, без урахування яких вступити до польського ВНЗ не вдасться.

Найбільш проблематичним питанням для абітурієнтів стає переклад українських документів на польську мову. Він повинен бути здійснений офіційним польським перекладачем-нотаріусом і підтверджений його підписом. Саме тому потрібно зв’язатися з таким перекладачем і замовити у нього переклад своїх документів про повну загальну середню освіту.

Візове питання під час вступу піднімається останнім, оскільки для того, щоб дійти до етапу оформлення візи, Вам необхідно однозначно прийняти рішення і підписати договір з польським ВНЗ.

І все-таки, це складно чи просто?

Основні Ваші зусилля повинні бути сконцентровані на вивченні польської мови. З цією основою Ви можете претендувати на навчання в будь-якому польському ВУЗі на конкурсній основі. Формальні моменти подачі документів – процес не настільки нездійсненний і болючий, як може здаватися.

Якщо судити за кількістю українських студентів у польських вищих навчальних закладах, при наявності прагнення і цілі – можливо і нескладно абсолютно все.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Aкції!

Заходьте до нас в гості на YouTube
Заходьте до нас в гості на YouTube
ДЕТАЛЬНІШЕ
Книга в подарунок для кожного студента на курсі “Карта поляка”!
Книга в подарунок для кожного студента на курсі “Карта поляка”!
ДЕТАЛЬНІШЕ
Наша бібліотека – ваша бібліотека
Наша бібліотека – ваша бібліотека
ДЕТАЛЬНІШЕ

Відгуки про школу

Супер школа. І супер викладачі! Підхід індивідуальний до кожного. Цікаві заняття. Рекомендую всім!

Наталія (закінчила курси в 2015р, 25 років)

Закінчила курс А1. Продовжую далі навчатися у школі. Дуже приємна атмосфера у школі та на заняттях. Відвідую школу з великим задоволенням. Вчителі – професіонали.

Юлія (закінчила курси в 2015р, 27 років)

Дуже багато особистого досвіду і лайфхаків – і це круто! Атмосфера чудова, ходжу з задоволенням, ні на що не проміняю 😉

Учень школи (закінчив курси в 2015 році)

Дружня атмосфера, вчителі цікаво та зрозуміло пояснюють материал. Щотижневі розмовні клуби дуже допомагають у вивченні мови. Уроки проходять у цікавій, невимушеній формі.

Анна Скок (закінчила курси в 2015р, 18 років)

Залишилися дуже хороші враження, дуже задоволена курсом і викладачем. Продовжую навчання в школі. Всім рекомендую школу Oratio!

Учениця школи (закінчила курси в 2015 році)

У школі приємна, можна сказати сімейна атмосфера. Хороші викладачі. Підручники та робочі зошити входять у вартість курсів.

Ніна Черник
nofoto.jpg

Школа неймовірна, сюди хочеться приходити, колектив веселий и дружній. Тут завше панує сімейна атмосфера комфорту. Навчаюся з нуля и тішуся успіхамі. Приємні бонуси – книжки і зошити входять у вартість; кава / чай / печиво / водичка – безкоштовно. А ще – можливість спілкування з поляками!!!

Оля Марченко
nofoto.jpg

Обожнюю цю школу мови та культури. Приємні викладачі, гарна атмосфера. Вивчаю польську з нуля, і вже на А2.

Женя Литвинова

За теплу атмосферу та навчальні матеріали, а так само величезна подяка Вікторії Бойко – за якісне навчання та закладену основу у вивченні польської мови та культури.

Саша Палченко
nofoto.jpg

Школа Oratio відкрила для мене нову мову, нову культуру, нові можливості. Мої викладачі дуже професійні і відкриті. Кожен день коли приходжу в школу я із задоволенням можу поспілкуватися з будь-яким з педагогів польською мовою, і це круто! 🙂

Леша Чалієнко
nofoto.jpg

Залишилися дуже хороші враження, дуже задоволена курсом, і викладачем.

Учениця
nofoto.jpg

Раджу школу польської мови і культури Oratio – ґрунтовні знання з граматики, класний розмовний клуб з носієм мови і непростий екзамен. І так – будь-яку школу роблять викладачі: Pani Helena jest najlepszą nauczycielką! Dziękuję bardzo!

Лена Левчун
nofoto.jpg

Я закінчила курс А2 у викладачки Маташ Світлани, відчутно покращився мій рівень граматики, з радістю ходила на уроки, було завжди цікаво та інформативно.
Школа Ораціо допомагала мені у оформленні документів на вступ до Магістратури Варшавського університету, займалась документами Мартиненко Олена, дуже відповідальна та приємна людина, допомагала мені розібратись і всіх нюансах, завжди відповідала на мої незліченні дзвінки та смс:))) Дякую Школі Ораціо за знання та підтримку.

Юлія Літковіч
nofoto.jpg

Прекрасна школа з професійними викладачами.

Олег Ващенко
nofoto.jpg

Школа – супер! Заканчиваю курс А2. Помимо профессионализма преподавателей можно отметить дружную обстановку.

Роман Юзепольский
nofoto.jpg

Мені дуже подобається моя школа! Вже після першого відвідування вирішила, що залишуся тут до кінця!)) У школі дуже дружня атмосфера, ходжу на заняття як на свято! У суботу проходить розмовний клуб з носієм мови і його милою собачкою Оззі) Книги включені у вартість навчання, можна додатково брати журнали польською.

Ірина Музиченко

ЗАЛИШИТИ ВІДГУКВІДГУКИ ПРО ШКОЛУ