fbpx

Навчання у Польщі

Плануючи навчання у Польщі, пам’ятайте – знання мови обов’язкове для вступу.

Тому ми в Ораціо дбаємо не лише про оформлення документів, а в першу чергу – про знання мови.

Вивчай польську мову БЕЗКОШТОВНО:

на рівні А1 – замовивши пакет “Silver” або “Gold”;

на рівнях A1, А2, В1 і В2 – замовивши пакет “VIP”.

Вступ до польського ВНЗ

Що ми робимо для вас:

 • допомога у виборі кращого польського ВУЗу;
 • кваліфіковане консультування з усіх актуальних питань;
 • професійне навчання польській мові;
 • допомога в оформленні документів;
 • присяжні переклади документів;
 • повністю прозорі умови оплати і інформація про ціни кожної окремої послуги;
 • підготовка до конкретних життєвих ситуацій в країні.
Переглянути /завантажити каталог ВНЗ

Школа Ораціо є партнером освітнього фонду Study in Poland – нас рекомендують як консультантів зі вступу до польських ВНЗ

Навчання у Польщі для українців

Із кожним роком кількість студентів, що їдуть з України до Польщі, росте все більше. Причин для цього кілька:

 • Навчання у Польщі для українців – доступне і відкрите
 • Польща має широкий вибір різних ВУЗів, як державних, так і приватних
 • Дипломи польських учбових закладів стоять нарівні з дипломами будь-яких інших європейських ВУЗів
 • Для українців освіта у Польщі може бути безкоштовною
 • Вартість навчання у Польщі нижча, ніж у інших країнах Європи
 • Територіальна близькість – теж важливий фактор у виборі європейської країні для освіти

 

Система вищої освіти у Польщі

Польща вже досить давно працює за Болонською системою вищої освіти, як результат – дипломи із польських ВУЗів, як державних, так і недержавних, визнають в усіх європейських університетах та інститутах, адже вони відповідають єдиному взірцю.

Як і в Україні, у Польщі існують певні рівні освіти. Щоправда, у польській системі освіти вони виглядають набагато простіше і зрозуміліше:

1 рівень – licencjat – «ліцензія» – перший рівень вищої освіти, власне, ліцензія на трудову діяльність. Тривалість – 3 роки. Після завершення із таким дипломом можна сміливо йти на роботу, оскільки всі необхідні теоретичні і практичні знання Ви отримаєте.

2 рівень – magisterium – другий рівень вищої освіти, для тих, хто планує заглибитись у свою спеціальністю або піти шляхом науки. Зазвичай, на магістратурі вчаться ні, хто хоче зв’язати своє життя із університетом, писати наукові праці і в подальшому отримати наукове звання.

Далі йде докторантура, дисертації, статті – все, що пов’язане із життям молодого вченого.

Найчастіше українці обирають перший рівень – адже базова вища освіта у Польщі дає можливість поїхати у будь-яку іншу країну Європи для подальшого навчання на магістратурі.

Рідше вибір українців зупиняється на другому рівні – магістратурі. Як правило, це студенти, що завершили навчання в Україні і хочуть отримати додаткову вищу освіту за кордоном.

Особливості навчання у Польщі

Хоча поляки й наші близькі сусіди, але європейська система управління і спосіб мислення дають про себе знати. Тому українець, який збирається вступити до Польщі, має засвоїти декілька простих правил про навчання у Польщі:

 1. У польських ВНЗ не існує корупції. Популярні в Україні «цінники» на оцінки за іспит у Польщі не діють. Крім того, одна тільки згадка про хабар може призвести до серйозних проблем, аж до відрахування з ВНЗ.
 2. У вищих учбових закладах Польщі дійсно потрібно вчитись. Оцінки, які отримує студент – дійсно зароблені, вони не ставляться за симпатією або на прохання. Тому навчання у Польщі – більш трудомісткий процес, ніж в Україні
 3. Приватні ВНЗ Польщі часом набагато кращі за державні. В Україні існує упередження про те, що приватний ВНЗ – це поганий ВНЗ. Але за кордоном це упередження не діє. Потрібно дивитися на рейтинги ВНЗ за спеціальностями, які Вам цікавлять.

Усвідомлення цих фактів може допомогти у прийнятті рішення про вступ до Польщі.

Порядок вступу

Дорога до отримання вищої освіти у Польщі не така складна й терниста, якою може здаватись. По суті, Ви маєте пройти кілька етапів:

1 етап: підготовчий.

 • Вибір спеціальності, ВУЗу і міста для навчання
 • Вивчення польської мови

2 етап: документація

 • Збір необхідних документів
 • Переклади документів на польську мову

3 етап: подання документів

 • Своєчасне відправлення пакету документів до Польщі
 • Проходження співбесіди на знання польської мови (можливо – додаткові тести, в залежності від спеціальності)

4 етап: початок навчання

 • Приїзд до Польщі, поселення
 • Іноді – вступний інтенсивний курс польської мови
 • Початок академічного року – 1 жовтня

Отже, освіта у Польщі для українців – більш ніж доступне досягнення. Достатньо присвятити час і увагу для вивчення польської мови. З питань правильного вибору учбового закладу, документації і подання документів Ви можете звертатись у Oratio – ми можемо допомогти Вам зорієнтуватися у тому, до якого ВУЗу все ж таки краще вступати, зібрати всі документи, зробити їх офіційний переклад і не запізнитися із термінами вступної кампанії.

Навчання в Польщі: міфи та правда

Що треба знати майбутнім студентам та їх батькам

За даними головного статистичного управління Республіки Польща, сьогодні в Польщі  навчається понад 35 тисяч студентів з України, що становить понад 62% усіх іноземних студентів.

 

Польща, як й інші країни ЄС, для багатьох українців асоціюються з кращим життям. Але чи гарантує виїзд на навчання закордон краще майбутнє та шанси для розвитку? У більшості випадків – ні.

 

Значні витрати на оренду житла та харчування, оплата за навчальну програму в декілька тисяч євро щорічно для багатьох обертаються низькооплачуваною роботою, яку не хочуть виконувати самі поляки. Або поверненням додому із папірцем-дипломом навчального закладу, який соромно показати іншим… А таких навчальних закладів дуже багато, якщо не більшість із тих, що їх пропонують українцям!

 

В результаті навіть ті, хто залишається в Польщі після навчання стають неконкурентними громадянами “другої категорії”. Навчання поганої якості не лише не дасть вам перспектив конкурувати на європейському ринку праці, але й не сформує багаж знань та навиків, які ви могли б застосувати в Україні.

 

Парадокс лише в тому, що це не поляки, а саме українці руйнують власні перспективи та спускають на вітер шалені кошти. Відбувається це через наївність українських громадян, які хочуть вірити казкам, що їх розповідають 99% компаній, які рекрутують абітурієнтів в польські університети.

 

Як не обдурити самого себе при плануванні навчання за кордоном? Ключовою проблемою випускників українських шкіл та їх батьків є неправильна послідовність дій.

 

Спочатку ви думаєте про виїзд закордон, потім про напрямок навчання та навчальний заклад, але… цілком забуваєте про необхідність вивчення польської мови! І саме цей елемент – початок кінця ваших мрій про світле майбутнє. В кращому випадку така хибна логіка створить вам колосальні витрати вже в найближчому майбутньому.

 

Більшість абітурієнтів не займається фаховим вивченням польської мови, вірить в те, що польська дуже схожа на українську або російську, що вона легка і ви її швидко опануєте. Це дурниці, які я часто чую від багатьох, хто вступати в польські навчальні заклади із базовими знаннями польської мови.

 

Ситуація до банальності проста!

Отже, міфи:

 

 1. Можна вчитись у хорошому ВНЗ без знання польської мови.
 2. Мову можна вивчити під час навчання.
 3. Хороше навчання буде легким та не вимагатиме від вас додаткових зусиль.

 

Якщо ви не погоджуєтеся з вищесказаним, то це означає, що ви або вже навчаєтеся у неякісному навчальному закладі, або переконуєте себе у зворотньому… Але реальності не обманути!

 

Неправильний хід думок сформував потужний ринок компаній, які “допомагають” вам поїхати на навчання. Який клієнт – такий і продукт, попит створює пропозицію… хочете швидко та дешево – будь ласка! В останні роки в Польщі та інших європейських країнах створено цілі мережі навчальних закладів спеціально для Вас!

 

Мова йде про навчальні програми та університети, в яких навчаються виключно українці та вихідці із країн СНД. До студентів тут унікальний підхід: доступна програма, яка не вимагає знання польської, російськомовні викладачі, вільний графік, що дозволяє працювати навіть в умовах стаціонарного навчання… Все це звучить чудово! Але троянд без шипів не існує.

 

Такий формат навчання – пастка, в яку ви потрапляєте ще в Україні виключно через власну наївність. Чи дає вам така освіта шанс на професійну кар’єру? Перспективу в майбутньому? Я даю вам гарантію, що ні!

 

Отже, чи варто витратити на перебування студента впродовж 3 (бакалаврат) або 5 (магістратура) років в Польщі від €12,000 до €35,000? Якщо ви розумієте, яким викликом є навчання в Польщі і належно до цього підготуєтеся, то ТАК, в іншому разі я не раджу їхати на навчання в Польщу.

 

На жаль, більшість компаній, які “допомагають” досягти омріяної мети – виїхати на навчання закордон і самі пропагують міфи про успіх та добробут, які панують в українському суспільстві.

 

Такі освітні агентства мені нагадують українські водійські школи, які беруть гроші за фіктивні курси водіння (польської мови), беруть гроші за підготовку документів у МРЕО (в університет), поліція (університет) ділиться заробітком, клієнт отримує водійське посвідчення (диплом навчального закладу категорії «В»), а потім дивуються, чому так багато людей гине на дорогах України (так мало студентів дає собі раду на ринку праці).

 

Ваша наївність та переконання, що “головне виїхати – якось воно буде” може призвести до трагедії. В кращому випадку ви втратите гроші, в гіршому – змарнуєте все своє життя.

 

Допоки українці не зрозуміють, що існують спеціальні навчальні заклади, які пропонують посередникам від €200 комісії за студента щоб тільки заробити на його наївних мріях про західну освіту, доти вони не будуть серйозно сприйматися у західному світі.

 

Успіху ви зможете досягти лише завдяки серйозній та відповідальній мовній підготовці, а також ментальній підготовці перед виїздом закордон. Але не пізніше!

 


Пьотр ІЗДЕБСКІ,

Засновник Школи польської мови та культури “Ораціо”

Відгуки наших студентів

ПослугиПакет “Standard”Пакет “Silver”Пакет “Gold”
Вартість399 €499 €599 €
Допомога у виборі ВНЗ  по спеціальності;
Збір пакету документів для ВНЗ;
Апостилізація документів про закінчення учбових закладів в Україні;
Переклад необхідних документів польським присяжним перекладачем;
Отримання листа про зарахування до ВНЗ;
Бронювання місця в гуртожитку, за умови наявності власного гуртожитка у ВНЗ і подання документів максимально за місяць до завершення вступної кампанії;
Повна підготовка документів для вступу і відкриття візи;
Консультаційна бесіда перед виїздом;
Курс на рівні А1 у школі “Oratio” з професійними філологами польської мови!
Супровід протягом першого року навчання
Бронювання місця в приватному гуртожитку
ЗамовитиЗамовитиЗамовити

Пакет “VIP” – 899€

all

Пакет “Gold”

plas

 • Курс на рівні А2, B1, B2 у школі “Oratio” з професійними філологами польської мови!
 • Підбір приватної квартири в обраному місті*
 • Посередництво в оплаті за навчання – 3% від суми

* БЕЗ ПОШУКУ СПІВМЕШКАНЦІВ

Замовити

Aкції!

Заходьте до нас в гості на YouTube
Заходьте до нас в гості на YouTube
ДЕТАЛЬНІШЕ
Книга в подарунок для кожного студента на курсі “Карта поляка”!
Книга в подарунок для кожного студента на курсі “Карта поляка”!
ДЕТАЛЬНІШЕ
Наша бібліотека – ваша бібліотека
Наша бібліотека – ваша бібліотека
ДЕТАЛЬНІШЕ

Відгуки про школу

Супер школа. І супер викладачі! Підхід індивідуальний до кожного. Цікаві заняття. Рекомендую всім!

Наталія (закінчила курси в 2015р, 25 років)

Закінчила курс А1. Продовжую далі навчатися у школі. Дуже приємна атмосфера у школі та на заняттях. Відвідую школу з великим задоволенням. Вчителі – професіонали.

Юлія (закінчила курси в 2015р, 27 років)

Дуже багато особистого досвіду і лайфхаків – і це круто! Атмосфера чудова, ходжу з задоволенням, ні на що не проміняю 😉

Учень школи (закінчив курси в 2015 році)

Дружня атмосфера, вчителі цікаво та зрозуміло пояснюють материал. Щотижневі розмовні клуби дуже допомагають у вивченні мови. Уроки проходять у цікавій, невимушеній формі.

Анна Скок (закінчила курси в 2015р, 18 років)

Залишилися дуже хороші враження, дуже задоволена курсом і викладачем. Продовжую навчання в школі. Всім рекомендую школу Oratio!

Учениця школи (закінчила курси в 2015 році)

У школі приємна, можна сказати сімейна атмосфера. Хороші викладачі. Підручники та робочі зошити входять у вартість курсів.

Ніна Черник
nofoto.jpg

Школа неймовірна, сюди хочеться приходити, колектив веселий и дружній. Тут завше панує сімейна атмосфера комфорту. Навчаюся з нуля и тішуся успіхамі. Приємні бонуси – книжки і зошити входять у вартість; кава / чай / печиво / водичка – безкоштовно. А ще – можливість спілкування з поляками!!!

Оля Марченко
nofoto.jpg

Обожнюю цю школу мови та культури. Приємні викладачі, гарна атмосфера. Вивчаю польську з нуля, і вже на А2.

Женя Литвинова

За теплу атмосферу та навчальні матеріали, а так само величезна подяка Вікторії Бойко – за якісне навчання та закладену основу у вивченні польської мови та культури.

Саша Палченко
nofoto.jpg

Школа Oratio відкрила для мене нову мову, нову культуру, нові можливості. Мої викладачі дуже професійні і відкриті. Кожен день коли приходжу в школу я із задоволенням можу поспілкуватися з будь-яким з педагогів польською мовою, і це круто! 🙂

Леша Чалієнко
nofoto.jpg

Залишилися дуже хороші враження, дуже задоволена курсом, і викладачем.

Учениця
nofoto.jpg

Раджу школу польської мови і культури Oratio – ґрунтовні знання з граматики, класний розмовний клуб з носієм мови і непростий екзамен. І так – будь-яку школу роблять викладачі: Pani Helena jest najlepszą nauczycielką! Dziękuję bardzo!

Лена Левчун
nofoto.jpg

Я закінчила курс А2 у викладачки Маташ Світлани, відчутно покращився мій рівень граматики, з радістю ходила на уроки, було завжди цікаво та інформативно.
Школа Ораціо допомагала мені у оформленні документів на вступ до Магістратури Варшавського університету, займалась документами Мартиненко Олена, дуже відповідальна та приємна людина, допомагала мені розібратись і всіх нюансах, завжди відповідала на мої незліченні дзвінки та смс:))) Дякую Школі Ораціо за знання та підтримку.

Юлія Літковіч
nofoto.jpg

Прекрасна школа з професійними викладачами.

Олег Ващенко
nofoto.jpg

Школа – супер! Заканчиваю курс А2. Помимо профессионализма преподавателей можно отметить дружную обстановку.

Роман Юзепольский
nofoto.jpg

Мені дуже подобається моя школа! Вже після першого відвідування вирішила, що залишуся тут до кінця!)) У школі дуже дружня атмосфера, ходжу на заняття як на свято! У суботу проходить розмовний клуб з носієм мови і його милою собачкою Оззі) Книги включені у вартість навчання, можна додатково брати журнали польською.

Ірина Музиченко

ЗАЛИШИТИ ВІДГУКВІДГУКИ ПРО ШКОЛУ