fbpx

Як обрати курси польської – Частина перша. Викладачі.

Як обрати курси польської – Частина перша. Викладачі.

Якщо Ви ще не вчите польську мову, повірте – її вчить хтось із Ваших знайомих. Або знайомих знайомих. Так чи інакше, популярність її зростає, а курси і школи польської з’являються як гриби після дощу.  І – як це завжди буває, коли на полицях великий асортимент – що саме вибрати, не знаєш, і йдеш навмання.

Спробуємо вивести кілька правил, якими слід керуватись у виборі школи польської, та й, зрештою, будь-якої іншої іноземної мови.

О капітан, мій капітан

Вивчення мови чимось схоже на заняття спортом – постійна практика, повторення, наполегливість, вправи. І, звісно, тренер. У випадку вивчення мови – викладач. Ефективність вашого вивчення напряму залежить від ефективності викладача, тому добре задумайтеся, у чиї руки плануєте віддати свій мозок.

Польську викладає кілька категорій людей.

Перша – це носії мови, вроджені поляки, які з тих чи інших причин переїхали в Україну і тепер працюють у сфері викладання польської мови. Ясна річ, вони досконало володіють розмовною мовою і зазвичай мають правильну вимову, позбавлену акценту. Для тренування навичок усного мовлення спілкування з носіями мови незамінне. Проте носій мови не завжди може пояснити “чому” – для нього це “просто тому що так”, і деякі Ваші питання можуть залишитись без відповіді.

Також носій мови може мати найрізноманітнішу освіту – це може бути польський інженер, лікар чи управлінець, фермер і т.ін., і мова для нього – природне знаряддя, а не фах. Тому іноді в процесі навчання можуть виникати труднощі з граматичними темами.

Друга група викладачів польської – це наші співвітчизники, що вчились та/або працювали в Польщі, де і вивчили мову. Вони також володіють основами розмовної мови, мають деякий досвід в галузі вивчення мови – бо ж колись самі її вчили з нуля і знають, як це бути учнем. Однак, як показує практика, знань, отриманих “на вулиці”, тобто в процесі адаптації в чужій країні, іноді достатньо лише для особистого користування. На жаль, такий викладач іноді сам може “плавати” у граматиці чи плутати слова. Можна лише здогадуватись, як “плаватимуть” його учні.

Третю групу складають фахові філологи (лінгвісти) польської мови, інакше – полоністи. Це люди, що отримали вищу освіту в спеціалізованих ВНЗ. Це можуть бути як поляки – з дипломом в галузі викладання польської як іноземної, так і українці – полоністи з правом викладання. На сьогодні в Україні є кафедри польської філології в Києві, Львові, Луцьку, Рівному, Житомирі.

Фахові філологи можуть розкласти все по поличках і пояснити “чому”. Володіють достатнім рівнем компетенцій для того, щоб передавати ці знання іншим. Звісно, Вам може дещо не пощастити з дикцією та акцентом викладача – жоден не-носій мови від цього не застрахований. Проте викладач-філолог – це найбільш оптимальний варіант – бо він знає, як правильно викладати, щоб у Вас не лишилось пустки в голові.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Aкції!

Заходьте до нас в гості на YouTube
Заходьте до нас в гості на YouTube
ДЕТАЛЬНІШЕ
Книга в подарунок для кожного студента на курсі “Карта поляка”!
Книга в подарунок для кожного студента на курсі “Карта поляка”!
ДЕТАЛЬНІШЕ
Наша бібліотека – ваша бібліотека
Наша бібліотека – ваша бібліотека
ДЕТАЛЬНІШЕ

Відгуки про школу

Супер школа. І супер викладачі! Підхід індивідуальний до кожного. Цікаві заняття. Рекомендую всім!

Наталія (закінчила курси в 2015р, 25 років)

Закінчила курс А1. Продовжую далі навчатися у школі. Дуже приємна атмосфера у школі та на заняттях. Відвідую школу з великим задоволенням. Вчителі – професіонали.

Юлія (закінчила курси в 2015р, 27 років)

Дуже багато особистого досвіду і лайфхаків – і це круто! Атмосфера чудова, ходжу з задоволенням, ні на що не проміняю 😉

Учень школи (закінчив курси в 2015 році)

Дружня атмосфера, вчителі цікаво та зрозуміло пояснюють материал. Щотижневі розмовні клуби дуже допомагають у вивченні мови. Уроки проходять у цікавій, невимушеній формі.

Анна Скок (закінчила курси в 2015р, 18 років)

Залишилися дуже хороші враження, дуже задоволена курсом і викладачем. Продовжую навчання в школі. Всім рекомендую школу Oratio!

Учениця школи (закінчила курси в 2015 році)

У школі приємна, можна сказати сімейна атмосфера. Хороші викладачі. Підручники та робочі зошити входять у вартість курсів.

Ніна Черник
nofoto.jpg

Школа неймовірна, сюди хочеться приходити, колектив веселий и дружній. Тут завше панує сімейна атмосфера комфорту. Навчаюся з нуля и тішуся успіхамі. Приємні бонуси – книжки і зошити входять у вартість; кава / чай / печиво / водичка – безкоштовно. А ще – можливість спілкування з поляками!!!

Оля Марченко
nofoto.jpg

Обожнюю цю школу мови та культури. Приємні викладачі, гарна атмосфера. Вивчаю польську з нуля, і вже на А2.

Женя Литвинова

За теплу атмосферу та навчальні матеріали, а так само величезна подяка Вікторії Бойко – за якісне навчання та закладену основу у вивченні польської мови та культури.

Саша Палченко
nofoto.jpg

Школа Oratio відкрила для мене нову мову, нову культуру, нові можливості. Мої викладачі дуже професійні і відкриті. Кожен день коли приходжу в школу я із задоволенням можу поспілкуватися з будь-яким з педагогів польською мовою, і це круто! 🙂

Леша Чалієнко
nofoto.jpg

Залишилися дуже хороші враження, дуже задоволена курсом, і викладачем.

Учениця
nofoto.jpg

Раджу школу польської мови і культури Oratio – ґрунтовні знання з граматики, класний розмовний клуб з носієм мови і непростий екзамен. І так – будь-яку школу роблять викладачі: Pani Helena jest najlepszą nauczycielką! Dziękuję bardzo!

Лена Левчун
nofoto.jpg

Я закінчила курс А2 у викладачки Маташ Світлани, відчутно покращився мій рівень граматики, з радістю ходила на уроки, було завжди цікаво та інформативно.
Школа Ораціо допомагала мені у оформленні документів на вступ до Магістратури Варшавського університету, займалась документами Мартиненко Олена, дуже відповідальна та приємна людина, допомагала мені розібратись і всіх нюансах, завжди відповідала на мої незліченні дзвінки та смс:))) Дякую Школі Ораціо за знання та підтримку.

Юлія Літковіч
nofoto.jpg

Прекрасна школа з професійними викладачами.

Олег Ващенко
nofoto.jpg

Школа – супер! Заканчиваю курс А2. Помимо профессионализма преподавателей можно отметить дружную обстановку.

Роман Юзепольский
nofoto.jpg

Мені дуже подобається моя школа! Вже після першого відвідування вирішила, що залишуся тут до кінця!)) У школі дуже дружня атмосфера, ходжу на заняття як на свято! У суботу проходить розмовний клуб з носієм мови і його милою собачкою Оззі) Книги включені у вартість навчання, можна додатково брати журнали польською.

Ірина Музиченко

ЗАЛИШИТИ ВІДГУКВІДГУКИ ПРО ШКОЛУ