fbpx

Як обрати курси польської – Частина друга. Книжки

Як обрати курси польської – Частина друга. Книжки

Продовжуємо оповідь про те, як обрати курси польської мови, щоб не розчаруватися у мові, собі і цих курсах. Минулого разу ми говорили про викладачів – штурманів вашого навчання – а сьогодні поговоримо про путівники, тобто про книжки і матеріали до вивчення польської мови.

Від “букваря” до “вищих матерій”

Спершу коротко оглянемо горизонти – за чим можна і краще вчити польську мову на курсах?

Незважаючи на широку популярність польської, якісних підручників до її вивчення існує не так багато. А якісних і відомих – навіть зовсім обмаль.

Найбільш знані серед них – серії для вивчення польської з нуля, а саме:

 

  • Hurra!!! Po polsku (видавництво Prolog, Краків)  – серія з трьох підручників для рівнів А1, А2 і В1 + зошити вправ, посібники викладача, збірники текстів і ін. Найпопулярніша в світі серія підручників до вивчення польської як іноземної
  • Polski krok po kroku (видавництво Glossa, Краків) – серія з двох підручників для рівнів А1/А2 і А2/В1, доповнена зошитами вправ і збірниками мовних ігор.

 

Матеріал у цих підручниках викладено доступно, не нудно, різнобічно – ви будете розвивати навички розуміння, читання, письма, слухання, говоріння, опановувати граматику за зручними таблицями й інтенсивними вправами, вчити найпотрібнішу в спілкуванні лексику. Книжки яскраво і дотепно ілюстровані, а зошити містять вправи для закріплення кожної з тем підручника.

У кожному комплекті ви знайдете диск із аудіозаписами діалогів

та текстів.

Для рівнів вище В1 існує хороша серія від академічного видавництва Universitas – Język polski jako obcy. Найпопулярніші з серії – книжки Kiedyś wrócisz tu для рівнів В2 і С1. Універсітас також має книжки для елементарних рівнів (А1 і А2), але вони користуються значно меншим успіхом, ніж Хурра і Крок по кроку.

Хурра чи Крок

Вищезазначені книжки та матеріали використовуються чи не в кожній школі польської мови Києва. Загалом їх можна поділити на дві “секти” – назвімо їх “хурристи” і “крокісти” – себто ті, хто викладає за серією Hurra!!! Po polsku і ті, хто користується матеріалами Krok po kroku. Тут не можна сказати, яка з серій краща; це як чорний і зелений чай – хтось любить одне, а хтось інше. Якість обох серій дуже пристойна, а знання, отримані після курсу за ними – фундаментальні.

Не забувайте і про те, що хороші викладачі часто люблять писати власні вправи, підбирати додаткові граматичні матеріали з різних книжок і просто завантажувати вас всіма корисностями, не включеними у підручники.

 

Рукописи не горять

На відміну від ксерокопій 🙂

Так, будьте готові до того, що на початку навчання вам видадуть стос паперів, прошитих на пластикову пружинку – Його Величність Ксерокс або Сканер стає у пригоді, коли власникам курсів польської не дуже хочеться купувати книжки у Польщі. А слід нагадати, що там досить дорогі будь-які книжки – зазвичай середня ціна на книжку коливається від 30 до 100 злотих (від 9 до 25 доларів). Серії підручників до вивчення польської – далеко не виняток.

Саме тому майже всі курси польської мови в Україні або дадуть вам вищезгаданий стос паперів (може бути чорно-білий або кольоровий) або скинуть на ваш ґаджет підручник в електронному вигляді. Єдині курси польської мови в Україні, де користуються оригінальною учбовою літературою – школа Ораціо в Києві.

А беручи до рук ксерокопію чи відкриваючи файл, пам’ятайте – це крадіжка інформації, яку всі ми, користувачі торрент-трекерів і файлообмінників, так любимо. Навіть якщо забудемо про етичний аспект, з певністю можна сказати, що навчатися за якісною, міцною, з блискучим крейдовим папером книжкою значно приємніше, ніж бруднити пальці порошком від ксерокопій.

На десерт

Для найбільш вимогливих – кілька порад щодо додаткової літератури.

  • збірники вправ – кращий варіант, якщо вам замало домашнього завдання. Видавництво Prolog має ряд цікавих книжок з веселими і корисними вправами  – Słownictwo w pracy, Czytanie, Ortografia polska та інші;
  • словники – перекладних словників з польської і на польську в книгарнях не бракує, тож варто задуматися про місце такого словничка на своїй книжковій полиці;
  • книжки із граматики – підтягнути граматичну тему, яка складно дається, можна з корисними посібниками. Найрізноманітніші теми, теорія, численні завдання для практики – для довгих вечорів у домашньому затишку. Можна шукати книжки авторів Joanna Machowska, Piotr Garncarek, Ewa Lipińska та інших.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Aкції!

Заходьте до нас в гості на YouTube
Заходьте до нас в гості на YouTube
ДЕТАЛЬНІШЕ
Книга в подарунок для кожного студента на курсі “Карта поляка”!
Книга в подарунок для кожного студента на курсі “Карта поляка”!
ДЕТАЛЬНІШЕ
Наша бібліотека – ваша бібліотека
Наша бібліотека – ваша бібліотека
ДЕТАЛЬНІШЕ

Відгуки про школу

Супер школа. І супер викладачі! Підхід індивідуальний до кожного. Цікаві заняття. Рекомендую всім!

Наталія (закінчила курси в 2015р, 25 років)

Закінчила курс А1. Продовжую далі навчатися у школі. Дуже приємна атмосфера у школі та на заняттях. Відвідую школу з великим задоволенням. Вчителі – професіонали.

Юлія (закінчила курси в 2015р, 27 років)

Дуже багато особистого досвіду і лайфхаків – і це круто! Атмосфера чудова, ходжу з задоволенням, ні на що не проміняю 😉

Учень школи (закінчив курси в 2015 році)

Дружня атмосфера, вчителі цікаво та зрозуміло пояснюють материал. Щотижневі розмовні клуби дуже допомагають у вивченні мови. Уроки проходять у цікавій, невимушеній формі.

Анна Скок (закінчила курси в 2015р, 18 років)

Залишилися дуже хороші враження, дуже задоволена курсом і викладачем. Продовжую навчання в школі. Всім рекомендую школу Oratio!

Учениця школи (закінчила курси в 2015 році)

У школі приємна, можна сказати сімейна атмосфера. Хороші викладачі. Підручники та робочі зошити входять у вартість курсів.

Ніна Черник
nofoto.jpg

Школа неймовірна, сюди хочеться приходити, колектив веселий и дружній. Тут завше панує сімейна атмосфера комфорту. Навчаюся з нуля и тішуся успіхамі. Приємні бонуси – книжки і зошити входять у вартість; кава / чай / печиво / водичка – безкоштовно. А ще – можливість спілкування з поляками!!!

Оля Марченко
nofoto.jpg

Обожнюю цю школу мови та культури. Приємні викладачі, гарна атмосфера. Вивчаю польську з нуля, і вже на А2.

Женя Литвинова

За теплу атмосферу та навчальні матеріали, а так само величезна подяка Вікторії Бойко – за якісне навчання та закладену основу у вивченні польської мови та культури.

Саша Палченко
nofoto.jpg

Школа Oratio відкрила для мене нову мову, нову культуру, нові можливості. Мої викладачі дуже професійні і відкриті. Кожен день коли приходжу в школу я із задоволенням можу поспілкуватися з будь-яким з педагогів польською мовою, і це круто! 🙂

Леша Чалієнко
nofoto.jpg

Залишилися дуже хороші враження, дуже задоволена курсом, і викладачем.

Учениця
nofoto.jpg

Раджу школу польської мови і культури Oratio – ґрунтовні знання з граматики, класний розмовний клуб з носієм мови і непростий екзамен. І так – будь-яку школу роблять викладачі: Pani Helena jest najlepszą nauczycielką! Dziękuję bardzo!

Лена Левчун
nofoto.jpg

Я закінчила курс А2 у викладачки Маташ Світлани, відчутно покращився мій рівень граматики, з радістю ходила на уроки, було завжди цікаво та інформативно.
Школа Ораціо допомагала мені у оформленні документів на вступ до Магістратури Варшавського університету, займалась документами Мартиненко Олена, дуже відповідальна та приємна людина, допомагала мені розібратись і всіх нюансах, завжди відповідала на мої незліченні дзвінки та смс:))) Дякую Школі Ораціо за знання та підтримку.

Юлія Літковіч
nofoto.jpg

Прекрасна школа з професійними викладачами.

Олег Ващенко
nofoto.jpg

Школа – супер! Заканчиваю курс А2. Помимо профессионализма преподавателей можно отметить дружную обстановку.

Роман Юзепольский
nofoto.jpg

Мені дуже подобається моя школа! Вже після першого відвідування вирішила, що залишуся тут до кінця!)) У школі дуже дружня атмосфера, ходжу на заняття як на свято! У суботу проходить розмовний клуб з носієм мови і його милою собачкою Оззі) Книги включені у вартість навчання, можна додатково брати журнали польською.

Ірина Музиченко

ЗАЛИШИТИ ВІДГУКВІДГУКИ ПРО ШКОЛУ